Czy masz już wystarczającą wiedzę o porodzie?

Kurs w zależności od lokalizacji składa się z cyklu 4 spotkań w miesiącu po 2,5 h (w Gdańsku oraz w Warszawie w Szpitalu im. Świętej Rodziny) lub 5 spotkań po 3 h (dotyczy pozostałych lokalizacji w Gdańsku).

Zapewniamy opiekę położnej po wyjściu ze szpitala. Pomagamy w rozwiązywaniu problemów związanych z opieką nad dzieckiem. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest wybór naszej położnej rodzinnej. Okres ciąży u pacjentki z fenyloketonurią jest dla nas najważniejszym po okresie noworodkowym. Pacjentka w ciąży jest przyjmowana poza kolejnością, natychmiast, następnego dnia roboczego po telefonie. Kobieta, która planuje ciążę może mieć więc do 10 miligramów na decylitr, natomiast w ciąży bezpieczne stężenia to między 2 a 6mg/ decylitr.

W zależności od szkoły rodzenia w Gdańsku zajęcia odbywają się raz albo dwa razy w tygodniu. Czasami jest również opcja przyspieszonych zajęć weekendowych. Na spotkania najlepiej założyć wygodny strój i wziąć ze sobą obuwie zmienne. Podstawą jest współpraca między obiema stronami i chęć rozmowy. Do obowiązków psychiatry należy ocena i zdiagnozowanie choroby, jaką przechodzi pacjent. Równocześnie obowiązuje go tajemnica psychiatryczna, zatem nie może podzielić się niewygodnymi faktami z innymi, a co za tym idzie – nie trzeba obawiać się tej wizyty. Położna środowiskowa to osoba, która kompleksowo zajmuje się kobietami w zakresie opieki ginekologicznej i położniczej, a także noworodkami w pierwszych dwóch miesiącach życia. Ponadto wymagany jest stały kontakt z rodzicami, by na bieżąco doradzać w sprawach opieki na dziećmi i profilaktyką chorób, które bardzo często w różnym zakresie dotykają tę grupę. Specjalista pediatrii zobowiązany jest cały czas czuwać nad zdrowiem pacjenta, jego rozwojem oraz analizować wszelkie wyniki badań, by zdiagnozować jego obecny stan.

Sprawdź, czy masz już wystarczającą wiedzę o porodzie, a jeśli nie — jeszcze raz przeczytaj nasze lekcje i obejrzyj filmy w Internetowej Szkole Rodzenia. Sprawdź, czy masz już wystarczającą wiedzę o ciąży, a jeśli nie — jeszcze raz przeczytaj nasze lekcje i obejrzyj filmy w Internetowej Szkole Rodzenia. Wybór naszej położnej rodzinnej jest bezpłatny. Edukacja i wizyty domowe są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.|Terapia żywieniowa w nie opiera się o jakiekolwiek preparaty, a zbilansowaną dietę. Aleksandra Przegalińska to filozofka, badaczka sztucznej inteligencji i futurolożka, która w swojej pracy naukowej zajmuje się rozwojem nowych technologii, a zwłaszcza tych, które mają pozytywny wpływ na środowisko. W ramach cyklu Facebooka poruszy kwestię transportu przyszłości – opowie o tym jak sztuczna inteligencja może ulepszyć życie w mieście oraz dlaczego ulice pełne autonomicznych pojazdów to wciąż sci-fi.|Będąc na wizycie przygotowującej do porodu przeprowadzamy bezpieczną symulację “skurczu porodowego”. Sprawdzając napięcie mięśni dna miednicy pokazujemy naturalne odczucie rozpierania i parcia w okolicy odbytu. Uświadamiamy, że takie parcie nie oznacza, że w trakcie porodu oddasz stolec. Jest ono wynikiem ucisku dziecka na odbyt, a nie wypełnionej odbytnicy stolcem. W ramach zajęć przeprowadzane będą testy, ankiety i inne formy oceniające poziom zdobywanej wiedzy lub potwierdzające nabyte umiejętności (np. próbki pracy, dokumentacja fotograficzna).