Oleje te noszą nazwę olejów przepracowanych lub odpadowych

Na portalu BiznesMentor znajdziesz aktualne i sprawdzone informacje dotyczące księgowości, podatków, prawa pracy, prowadzenia przedsiębiorstwa, tematów biznesowych i wiele innych. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak wystawić fakturę VAT, rozliczyć PIT albo jak założyć działalność gospodarczą – znajdź potrzebne wskazówki. To cenny poradnik, rzetelny i wiarygodny informator oraz prawdziwy przewodnik po świecie biznesu.

Informujemy, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności (dostępną w regulaminie). W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy. W przypadku oleju pochodzenia naftowego wystarczy sam dostęp powietrza, aby samoistnie zaczął się on utleniać – wyjaśnia Tomasz Sikorski. Oiler posiada placówki w całej Polsce, z których przepracowany olej trafia albo do oddziału w Tczewie, albo bezpośrednio do rafinerii, gdzie również jest przerabiany. Jeżeli olej jest na tyle dobrej jakości, że nie trzeba już nic poprawiać, jest magazynowany, a następnie wysyłany, np. Do rafinerii, jako olej bazowy – dodaje Wojciech Truchliński.

W ofercie skup oleju przepracowanego i odbiór zużytego oleju. W przypadku samodzielnej wymiany, prawo zobowiązuje nas do oddania zużytego oleju podmiotowi, który gwarantuje jego prawidłowe zagospodarowanie, czyli regenerację lub utylizację. Warto pamiętać, że przepracowany olej należy odpowiednio zabezpieczyć, czyli zlać do szczelnego kanistra lub butelki. Pojemnik można próbować oddać w warsztacie lub na stacji benzynowej, ale punkty te nie mają obowiązku przyjęcia od nas odpadu. Rozwiązaniem jest wizyta w siedzibie firmy specjalizującej się w utylizacji oleju – https://zielonerestauracje.pl/oferta/

Utylizacja oleju spożywczego pełni ważną rolę w ekologii oraz dbaniu o środowisko. Warto zauważyć, że dzięki odbieraniu w bezpieczny sposób zużytego oleju, można przyczynić się do poprawy środowiska. Stary i zużyty olej jest bardzo niezdrowy, brzydko pachnie i ma rakotwórcze właściwości. Wobec tego, warto pamiętać o tym, że zużyty olej w restauracji musi być traktowany jako odpad. Dzięki specjalistycznym beczkom z przykrywą i pojemnikom do jego przechowywania, nie trzeba martwić się już o sposób przechowywania ani tym bardziej transportowania.

Najkorzystniejszym sposobem zagospodarowania olejów przepracowanych jest ich re-rafinacja. Proces ten nie stwarza zagrożenia dla środowiska naturalnego oraz pozwala na otrzymanie olejów silnikowych po kosztach niższych, niż drogą klasyczną z ropy naftowej. Pozbywanie się olejów przepracowanych, poprzez wylewanie ich wprost do otoczenia, stanowi wielkie zagrożenie dla środowiska i zdrowia ludzi i zwierząt. Rozwój maszyn i urządzeń technicznych a także motoryzacji, spowodował nasilenie szeregu negatywnych zjawisk. Jednym z nich jest zwiększenie ilości olejów smarowych (silnikowych i przekładniowych) wycofanych z użycia na skutek utraty zdolności eksploatacyjnych. Oleje te noszą nazwę olejów przepracowanych lub odpadowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *